0533 426 05 45

Temel-Konu 3.7: Hızlı Doldurma

 Excel’de veri girişi sırasında; var olan verilere dayanarak yeni verilerin kolayca girişi sağlanır. Örneğin adı soyadı sütunun yanına açılan yeni bir sütunda, adı ve soyadının ilk harfleri girilecekse; Excel onu anlayarak otomatik olarak girişi tamamlar. Bu işlem Giriş (Home) şerit sekmesindeki hızlı doldurma (flash fill) aracıyla yapılır.
2013’te YENİ
Hızlı doldurma (flash fill), Excel 2013 ile gelen bir yeniliktir. Hızlı veri girişini sağlamak için geliştirilmiş bir çözümdür. Hızlı doldurma veri girişindeki kalıbı anlayarak verinin diğer satırlara hemen girilmesini (kopyalanmasını) sağlar. Tipik olarak verilerin ayrılması ve birleştirilmesi gibi kalıpları uygular.
Hızlı doldurma, veri girişinin önceden girilmiş veri kalıplarına göre belirlenerek otomatik olarak –hızlı bir şekilde - girilmesini sağlar. Özellikle metin fonksiyonlarıyla yapılan; bir kelimenin ilk harfi, orta kısmı vb metin verilerinin parçalanmasına ilişkin bir kalıbı algılayıp uygulamayı sağlar. Tipik kalıplar içinde metin parçalarını tanımak, telefon numaraları ve tarih verisinin parçalarını tanımak gibi uygulamalar vardır. www.excelci.com
Excel’de mükemmel olmak için.
Yüzlerce Video, Slayt ve Çalışma Dosyası, Kurumsal Excel Çözümleri, Sorularınız için Destek Hizmeti, Temel ve İleri düzeyde ayrıca Finans, İstatistik, Makro ve VBA konularında hazırlanmış detaylı uygulamalar.

Diğer Yazılar